چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار گردشگری / رکورد ورود گردشگر خارجی به مکزیک شکسته شد
mexico-city-5

رکورد ورود گردشگر خارجی به مکزیک شکسته شد

کشور مکزیک در سال ۲۰۱۵ با میزبانی بیش از ۳۲ میلیون گردشگر خارجی، رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده است.

بنابر اعلام وزارت گردشگری مکزیک، در سال ۲۰۱۵، ۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر بین‌المللی از طریق هوایی به این کشور سفر کردند و باعث افزایش ۹/۵ درصدی آمار ورود گردشگر خارجی شدند.

در مقایسه با سال ۲۰۱۴، درآمد گردشگری مکزیک ۷/۷ درصد افزایش یافته و به همین دلیل وزیر گردشگری این کشور، گردشگری را یکی از مهم‌ترین صنایع در حال رشد کشورش دانسته است.

در حوزه گردشگری داخلی هم طی سال گذشته میلادی، حدود ۲۰۰ میلیون سفر انجام شده و ۸۰ میلیون اتاق در هتل‌های مکزیک اجاره شدند. بقیه این مسافران در خانه‌های دوستان و اقوام خود اقامت داشتند.

به گزارش فرانس پرس، گردشگری سومین منبع درآمد مکزیک پس از وجوه پرداختی مردم به دولت و تجارت نفت محسوب می‌شود. مکزیک از سال ۲۰۱۲ وابستگی‌اش به نفت را از ۴۰درصد به کمتر از ۲۰ درصد کاهش داده است.

کشور مکزیک در سال ۲۰۱۵ با میزبانی بیش از ۳۲ میلیون گردشگر خارجی، رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت رسانده است. بنابر اعلام وزارت گردشگری مکزیک، در سال ۲۰۱۵، ۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر بین‌المللی از طریق هوایی به این کشور سفر کردند و باعث افزایش ۹/۵ درصدی آمار ورود گردشگر خارجی شدند. در مقایسه با سال ۲۰۱۴، درآمد گردشگری مکزیک ۷/۷ درصد افزایش یافته و به همین دلیل وزیر گردشگری این کشور، گردشگری را یکی از مهم‌ترین صنایع در حال رشد کشورش دانسته است. در حوزه گردشگری داخلی هم طی سال گذشته میلادی، حدود ۲۰۰ میلیون سفر انجام شده و ۸۰ میلیون اتاق در هتل‌های…

امتیاز شما به این نوشته

User Rating: Be the first one !

درباره ی مدیر ایران زیبا

ایرانگردی و عکاسی از علاقه مندی های من است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی (جهت جلوگیری از ربات ها) *