سه شنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
خانه / اخبار گردشگری / راه‌اندازی هفت واحد بوم‌گردی در استان یزد
66c98780-8782-4319-90ad-8bf5a13b0a73

راه‌اندازی هفت واحد بوم‌گردی در استان یزد

به گزارش ایران زیبا به نقل از ایسنا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از راه‌اندازی هفت واحد بوم‌گردی در سطح استان خبر داد.

محمدمهدی شرافت اظهار کرد:

اقامتگاه بوم‌گردی نوعی محل‌ اسکان برای مسافران است که برخلاف هتل‌ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی بوده و به نوعی اقامتگاه بومی و محلی است و با شیوه‌ای که مطلوب مسافران باشد، اداره می‌شود.

شرافت افزود: در حال حاضر مجوز ایجاد بیش از ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی در بخش شهری و روستایی استان صادر شده و در این ایام هفت واحد دیگر در شهرستان‌های مهریز، ابرکوه، میبد و یزد آغاز به کار خواهند کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در سطح استان یزد ۶۰ دفتر خدمات مسافرتی مشغول به فعالیت هستند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ایام الله دهه مبارک فجر، چهار دفتر دیگر نیز به این آمار اضافه شده و به خدمت‌رسانی به مسافران و گردشگران مشغول خواهند شد.

مدیر کل میراث فرهنگی یزد اظهار کرد: پایگاه پژوهشی شهر تاریخی ابرکوه نیز یکی از طرح‌های پژوهشی با اهمیت است که در این ایام‌الله افتتاح خواهد شد و کار خود را برای اجرای طرح‌های پژوهشی و بررسی برنامه‌های پیش رو در شهر تاریخی ابرکوه آغاز خواهد کرد.

وی از افتتاح هتل سنتی گلشن در شهرستان میبد خبر داد و خاطرنشان کرد: برای مرمت و تجهیز این هتل حدود ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و در حال حاضر با افتتاح آن، ۱۲ اتاق، ۶ سوئیت و ۴۰ تخت به آمار واحدهای اقامتی استان اضافه می‌شود.

شرافت یادآور شد: ۲۲ طرح در حوزه‌ میراث فرهنگی و گردشگری استان افتتاح شده و میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای طرح‌های مذکور ۳۰ میلیارد ریال است. با بهره‌برداری از آنها ۸۰ اشتغال جدید در سطح استان ایجاد می‌شود.

به گزارش ایران زیبا به نقل از ایسنا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از راه‌اندازی هفت واحد بوم‌گردی در سطح استان خبر داد. محمدمهدی شرافت اظهار کرد: اقامتگاه بوم‌گردی نوعی محل‌ اسکان برای مسافران است که برخلاف هتل‌ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی بوده و به نوعی اقامتگاه بومی و محلی است و با شیوه‌ای که مطلوب مسافران باشد، اداره می‌شود. شرافت افزود: در حال حاضر مجوز ایجاد بیش از ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی در بخش شهری و روستایی استان صادر شده و در این ایام هفت واحد دیگر در شهرستان‌های مهریز، ابرکوه،…

امتیاز شما به این نوشته

User Rating: Be the first one !

درباره ی مدیر ایران زیبا

ایرانگردی و عکاسی از علاقه مندی های من است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی (جهت جلوگیری از ربات ها) *