سه شنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۸
خانه / راهنمای سفر / با شوک فرهنگی بعد بازگشت از سفر خارجی چه کنیم؟
travel-tours02-640x480-563x353

با شوک فرهنگی بعد بازگشت از سفر خارجی چه کنیم؟

سفر به کشوری خارجی ممکن است باعث شود که نظرتان راجع به زندگی عادی و کشور خودتان تغییر کند. اگر بدانید چگونه با این تغییرات کنار بیایید، راحت‌تر می‌توانید تغییری که در شخصیت خود بعد از سفرهای طولانی خارجی حس‌ می‌کنید را کنترل کنید. مسلم است که از آن سفر خاطرات خوبی داشته باشید و شاید قبل از این‌که دوباره بتوانید به زندگی خود برگردید، کمی زمان لازم داشته باشید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که شاید اطرافیانتان مشکلاتی که با آن‌ها روبه‌رو هستید را درک نکنند
۱٫ به‌سلامت خود توجه کنید

برنامه‌ی غذایی خود را تنظیم کنید و استراحت کنید، با این‌ کار از ضعف‌های احتمالی که در سفر برای بدنتان ایجاد شده است و درنتیجه بیماری‌های احتمالی جلوگیری می‌کنید.

برنامه‌ی خواب خود را هم تنظیم کنید که به برنامه‌ی خوابِ منطبق به محدوده‌ی زمانی که در آن زندگی می‌کنید برگردید.
۲٫ به لوازمی که از سفر آورده‌اید نگاه کنید و یا از آن‌ها استفاده کنید تا خاطرات خوش سفر را زنده کنید.

اغلب خاطرات سفر موضوع خوبی برای صحبت با دیگران هستند.

منزلتان را با مجسمه، قالی و یا سایر وسایل زینتی که از سفر آورده‌اید تزیین کنید.
همچنین روسری و سایر لباس‌هایی که از سفر آورده‌اید را استفاده کنید.
سعی کنید با استفاده از این وسایلی که از سفر آورده‌اید موضوع صحبت با دوستانتان را به سمت سفرتان بکشید. این کار بهانه‌ی خوبی است که راجع به سفرتان صحبت کنید و خاطرات خود را تعریف کنید؛ با این کار ممکن است بتوانید کاری کنید که دوستانتان ناراحتی شما را درک کنند.
۳٫ اگر بعد از سفر نیاز دارید تنها باشید تا به زندگی عادی خود برگردید، در این‌باره با خانواده‌ی خود صادق باشید.

مهمانی‌های خوش‌آمد گویی برای برگزارکنندگان آن هیجان‌انگیز است؛ اما ممکن است مسافر را که اکنون در مرکز توجه است، ناراحت کند. اگر این کار شما را ناراحت می‌کند به خانواده‌ی خود بگویید که مهمانی کوچکی برگزار کنند و یا مهمانی خوش‌آمد گویی را چند هفته بعد از ورودتان برگزار کنند.

احساساتتان را به خانواده و دوستان نزدیک خود بگویید و برایشان توضیح دهید که از چه چیزهایی ناراحت هستید. می‌توانید از راه‌ حل‌هایی که آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنند استفاده کنید و یا حداقل خودتان را سبک کنید.
۴٫ واقع‌بینانه برنامه‌ی ریزی کنید

به خودتان مهلت دهید تا استراحت کنید، سر خودتان را قرار ملاقات‌ها و سایر مشغله‌ها شلوغ نکنید.

 

۵٫ اگر وقتی در سفر بودید، دلتان برای چیزی تنگ شد، به سراغ آن‌ها بروید.

دوشِ آب‌گرم بگیرید، از خوابیدن در تختخواب خود لذت ببرید و غذاهای مورد علاقه‌تان را بخورید.‌ از این فعالیت‌ها استفاده کنید تا ارزش خانه‌ و زندگی‌تان را به خود یاد‌آوری کنید.

سایر نکات: وقتی از سفر خارجی برمی‌گردید، سعی کنید از کشور و فرهنگ کشور خود انتقاد نکنید، سعی کنید به نکات مثبت فرهنگ خود توجه کنید. با بدگویی از کشور و فرهنگ خود ممکن است ناخواسته اطرافیان خود را ناراحت کنید.
سفر به کشوری خارجی ممکن است باعث شود که نظرتان راجع به زندگی عادی و کشور خودتان تغییر کند. اگر بدانید چگونه با این تغییرات کنار بیایید، راحت‌تر می‌توانید تغییری که در شخصیت خود بعد از سفرهای طولانی خارجی حس‌ می‌کنید را کنترل کنید. مسلم است که از آن سفر خاطرات خوبی داشته باشید و شاید قبل از این‌که دوباره بتوانید به زندگی خود برگردید، کمی زمان لازم داشته باشید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که شاید اطرافیانتان مشکلاتی که با آن‌ها روبه‌رو هستید را درک نکنند ۱٫ به‌سلامت خود توجه کنید برنامه‌ی غذایی خود را تنظیم…

امتیاز شما به این نوشته

User Rating: Be the first one !

درباره ی مدیر ایران زیبا

ایرانگردی و عکاسی از علاقه مندی های من است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی (جهت جلوگیری از ربات ها) *